BEAR GRYLLS I ZŁOTY POCIĄG

„Nazistowski Złoty Pociąg odnaleziony: wyznanie na łożu śmierci prowadzi łowców skarbów do sekretnej lokacji. Polscy urzędnicy twierdzą, że widzieli dowody na radarze.”

Taką notką z Daily Mail rozpoczyna się kolejna część przygód Willa Jaegera pt. Burning Angels. Wklepałem w google „burning angels złoty pociąg” i oprócz strony z emo porno (?!), zatytułowanej identycznie jak powieść Beara Gryllsa, nie wyskoczyło nic, zero wzmianek. Pewnie dlatego, że książka nie jest jeszcze dostępna w Polsce.

W dalszej części przytoczonego fragmentu wspomniany zostaje Wałbrzych i dwóch odkrywców: Polak i Niemiec. Nie ulega wątpliwości, że Bear chce wyraźnie nawiązać do poszukiwań prowadzonych przez spółkę cywilną XYZ Piotr Koper & Andreas Richter.

W jakim celu? W świetnej części pierwszej pt. Ghost Flight początkowe notki miały wyraźny związek z fabułą. Wychodzi na to, że w dalszej części książki dowiemy się o Złotym Pociągu więcej, niż z poszukiwań, które zakończyły się wstrzymaniem prac na 65 km. trasy kolejowej Wrocław-Wałbrzych ;)